Zoom to oprogramowanie do przeprowadzania wideokonferencji, które ma wiele praktycznych funkcji i wciąż się rozwija. To najczęściej obecnie wybierany program do spotkań online. Zoom ogromną karierę zrobił podczas pandemii, ale obecnie również jest doceniany i szeroko wykorzystywany.

Program dla wymagających

Zoom doskonale odpowiada na potrzeby współczesnych czasów. Dzięki możliwości spotkania się za pośrednictwem Internetu, możemy brać udział w konferencjach czy warsztatach, które odbywają się na końcu świata. Program Zoom rozwiązuje wiele problemów związanych nie tylko z odległością, ale też brakiem czasu – możemy z niego korzystać dokładnie w tym miejscu, w którym się aktualnie znajdujemy. Jednocześnie współczesny użytkownik Internetu jest coraz bardziej wymagający i ma coraz wyższe oczekiwania. Twórcy Zooma robią wszystko, aby za nimi nadążać i na nie odpowiadać i robią to z bardzo dobrym skutkiem. Do największych zalet tego oprogramowania zalicza się z pewnością możliwość dzielenia się ekranem, co pozwala na prowadzenie prezentacji, a także nagrywanie webinarów czy spotkań.

Jeden program, wiele wersji

Nawet darmowa wersja Zooma daje nam wiele możliwości, które w wielu sytuacjach mogą być wystarczające. Ta opcja jest idealna dla spotkań, w których uczestniczą dwie osoby, bowiem mają one nieograniczony czas na przeprowadzenie spotkania. Dla większej liczby osób w ramach darmowego limitu przeznaczone jest 40 minut na spotkanie, co pozwala przeprowadzić całkiem treściwy webinar czy lekcję. Program Zoom ma także wersje rozszerzone, które sprawdzają się zwłaszcza podczas spotkań biznesowych i wyposażone są w dodatkowe praktyczne funkcje. Zoom w swojej pracy wykorzystują także nauczyciele czy korepetytorzy pracujący z dziećmi. Łatwa, intuicyjna obsługa programu pozwala z niego bezproblemowo korzystać nawet najmłodszym internautom. Dobra jakość połączenia to kolejna godna uwagi cecha tego programu – pozwala ona bowiem skupić się na pracy, a nie na problemach z Internetem.