Przygody zabawnych skarpetek

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek (https://www.taniaksiazka.pl/niesamowite-przygody-dziesieciu-skarpetek-justyna-bednarek-p-526589.html), to książka, która nie zawiera w sobie jednego rodzaju literackiego. Oczywiście jest to literatura dziecięca, lecz historie opowiedziane w książce “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” zahaczają o kryminał, przygodę czy zabawę i śmiech. Autorka- Justyna Bednarek – stworzyła książkę dla dzieci, które chcą znać odpowiedź na pewne zjawisko, nad którym dorośli się nawet głowią, słowem, gdzie znikają skarpetki?

Książka “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek wygrała w konkursie “Przecinek i Kropka” w 2015 roku, konkursie organizowanym przez Empik, otrzymała również tytuł  Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy oraz nominację literacką do Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY.

Ilustrację do książki “Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek” stworzyła utalentowana Daniela de Latoura.

OPIS KSIĄŻKI “NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK”

“Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyna Bednarek to pozycja obowiązkowa dla każdego spragnionego przygód i podróży po całym świecie, dosłownie po całym świecie.

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie znikają skarpetki? Noszone cały dzień potem wrzucone do kosza na brudne ubrania, następnie lądują w pralce, a gdy chce się je wyjąć, jeszcze wilgotne i parujące, naglę- PUF!- nie ma. Choćbyś nie wiem, jak długo patrzył się w bęben pralki- nie ma, po prostu zaginęły. I nie warto nawet wywieszać kartki z ogłoszeniem z wielkim napisem “zaginęła skarpetka koloru niebieskiego, dla zwycięzcy- 10 złotych”. Jak zniknęła, to jak kamień w wodę.

Znikające skarpetki zdarzają się w każdym domu, nawet w domu Małej Be. Wezwany na prośbę rodziców hydraulik, odkrywa w pralce dziurę, przez którą przedostają się skarpetki, by zacząć nowe życie.

Tylko jak to się dzieję, a co najważniejsze gdzie one wędrują?

Na to pytanie do nam odpowiedź książka “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek. Nie zdziwcie się, gdy powiem wam, że skarpetki po udanej ucieczce od swoich właścicieli wyruszają w świat, by zrobić karierę w telewizji, zostać detektywem, zostać mysią mamą lub aby uszczelnić ptasie gniazdo- skarpetka nada się do wszystkiego.

W książce “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” dowiemy się jak barwne i czasami przerażające życie mają skarpetki. Rozpoczynając nowe życie, narażają się na wiele przygód, które nie wszystkie kończą się happy endem.

Bednarek w “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” bawi się formą literacką, rzucając swoich bohaterów w sam środek powieści kryminalnej, lub naglę, czytelnik czyta powieść obyczajową, za to wszystkie historie kończą się szczęśliwym zakończeniem, lub autorka sprawnie wplata morał na koniec.